APLIKACJE Firmy 4.0 Generacji

SMED Symulator
SMED Symulator to wszechstronna i intuicyjna aplikacja klasy Busienss Intelligence 4.0 do prowadzenia wirtualnych symulacji różnych scenariuszy przezbrojeń linii produkcyjnych w wymagającym środowisku biznesowym.

SMED Symulator został tak pomyślany by każdy inżynier procesu bez specjalistycznej wiedzy z zakresu modelowania procesów biznesowych był w stanie korzystać z przewagi jakie dają nowoczesne narzędzia analityczne w formie symulacji.

Niezrównana efektywność tego rozwiązania sprawia, że w czasie 60 minut możemy przeprowadzić dziesiątki eksperymentów SMED bez potrzeby zatrzymywania procesu i angażowania personelu do udziału w wielodniowych kosztownych warsztatach, co samo w sobie jest przyczyną wielu problemów dla planistów i kierowników produkcji.
 
Skontaktuj się z nami pisząc na adres amc@amc.waw.pl

Praca z Aplikacją

Praca z aplikację SMED Symulator przebiega intuicyjnie i wymaga jedynie znajomości zasad postępowania charakterystycznych dla metody SMED;

 1. Dokonujemy obserwacji przezbrojenia notując czasy operacji

 2. Wprowadzamy dane do tabeli Excel'a

 3. Tworzymy layout procesu

 4. Planujemy rożne scenariusze przezbrojeń

 5. SMED Symulator wykonuje eksperymenty symulacyjne

 6. Śledzimy osiągane wyniki

 7. W czasie 60 minut definiujemy najlepszą procedurę SMED gwarantującą najkrótszy czas przezbrojenia i optymalną efektywność pracowników


Aplikacja jest tak pomyślana by można było szybko symulować dowolne konfiguracje przezbrojeń niezależnie od branży czy stopnia złożoności.

Korzyści ze stosowania Symulatora SMED

SMED Symulator wprowadza zupełnie nową jakość w pracy inżynierów doskonalenia procesu i zasadach pracy zespołów KAIZEN.

 • Definiowanie najlepszego rozwiązania SMED trwa 60 minut zamiast wielu tygodni i miesięcy

 • Nie zatrzymujemy linii produkcyjnej do testowania nowych rozwiązań

 • Brak problemów z planowaniem

 • Brak konieczności zajęć SMED w dni wolne od pracy

 • Możliwość bezpiecznego testowania efektów potencjalnie "ryzykownych" pomysłów

 • Szybkie i skuteczne szkolenie nowych pracowników 

 • Nieporównanie większa efektywność szkoleniowa i operacyjna

 • Najlepsza z możliwych relacja kosztów do wynikówWysoka wydajność

SMED Symulator korzysta z potężnego silnika symulacyjnego Witness i umożliwia prowadzenie eksperymentów symulacyjnych w metodyce SMED bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupu licencji specjalistycznego oprogramowania symulacyjnego, drogich komputerów i specjalistycznych szkoleń.

Czas prowadzenia eksperymentów symulacyjnych jest bardzo krótki, wielokrotnie krótszy i tańszy niż prowadzenie takich samych testów na liniach produkcyjnych.

Dzięki aplikacji SMED Symulator możemy przeprowadzić dziesiątki i setki eksperymentów dla różnych wariantów organizacji pracy operatorów podczas przezbrojenia, na które nie możemy sobie pozwolić w normalnych warunkach lub zwyczajnie brak nam zasobów i czasu na testy na "żywym" procesie.

Wymagania Systemowe

_____

SMED Symulator został tak zaprojektowany by uruchomić się na wszystkich systemach PC działających z systemem Windows 7 i nowszymi. Do prowadzenia zaawansowanych analiz i symulacji biznesowych wystarczy Państwu zwykły laptop biurowy.

Jeżeli chcemy korzystać z pełnych możliwości graficznych oprogramowania to należy spełnić poniższe minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel® lub AMD® - Zegar procesora 2GHz (rekomendowane wartości wyższe)
 • Systemy Windows: Windows 10, Windows 8.1*, Windows 8, Windows 7 SP1, Windows Vista SP2, Windows Server 2012 R2*, Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2008 SP2, Windows Server 2003 SP2
 • Pamięć: 4GB RAM (zalecane 8GB i więcej)
 • SSD/Dysk Twardy: 1GB wolnego miejsca ( zalecany SSD )
 • Ekran: rozdzielczość 1024x768 (zalecana wyższa)
 • Karta graficzna: WITNESS podczas pracy w trybach 3D i VR wymaga akceleratora karty graficznej. Firma Lanner rekomenduje stosowanie kart graficznych NVIDIA na których testowano i rozwijano zaawansowane funkcje WITNESS 3D i WITNESS VR. Inne karty graficzne mogą być również stosowane. Zalecane rozszerzenia to NVIDIA GeForce© z co najmniej 4GB  RAM lub NVIDIA® Quatro dla uzyskania optymalnych efektów. Ponieważ rynek kart graficznych ciągle się rozwija w razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym biurem.
 • USB: program WITNESS może być instalowany z pendrive USB lub ściągnięty z  MyLanner Support Portal. Wejście USB jest wymagane przy zabezpieczeniu sprzętowym za pomocą klucza USB.


*  Dla Windows 8.1 i Windows Server 2012 należy zainstalować następujące dodatki - April 2014 Update (see KB 2919355) oraz Servicing Stack Update (see KB2919442).d (32 & 64 bit)

Uwaga - WITNESS Horizon nie będzie działał w systemie Windows XP i starszych. Istnieje możliwość zainstalowania poprzednich wersji Witness działających pod Windows XP i starszymi systemami operacyjnymi z serwisem maintenance ograniczonym jedynie do obsługi WITNESS, gdyż firma MicroSoft udziela wsparcia tylko dla systemu Windows7 i nowszych.