Symulacja Procesu Produkcji i Logistyki

Twinn WITNESS

Twinn Witness to najbardziej zaawansowane, wszechstronne i łatwe do opanowania narzędzie do symulacji i optymalizacji procesów produkcyjnych & logistycznych. Doskonale sprawdza się w analizie i rozwiązywaniu złożonych problemów biznesowych w tysiącach projektów w ponad 6000 firm rozsianych po całym świecie.

Nasze ponad 25-letnie doświadczenie i know-how w dziedzinie symulacyjnych metod doskonalenia procesów umożliwiło stworzenie narzędzia, które pozwala tysiącom specjalistów jak i zwykłym użytkownikom szybko tworzyć bliźniaki cyfrowe, rozwiązywać problemy oraz rozwijać złożone aplikacje symulacyjne charakteryzujące się wysoką skutecznością biznesową i niezrównaną komunikatywnością.
 
Wysoka efektywność symulacji procesów z Witness jest możliwa dzięki przejrzystej dynamicznej wizualizacji setek istotnych informacji oraz możliwości prowadzenia dowolnych eksperymentów optymalizacyjnych i testów nowych rozwiązań w wyjątkowo przyjaznym i intuicyjnym środowisku symulacyjnym.

Symuluj, Analizuj i Rozwiązuj Szybko Problemy

Wyjątkowo szybko znajdziesz najlepsze rozwiązania dla wielu kluczowych dylematów biznesowych:

 • lokalizacja i ograniczenia wąskich gardeł w procesach
 • optymalne wykorzystanie linii technologicznych i pojazdów AMR/AGV
 • redukcja emisji CO2 i wdrażanie zrównoważonego rozwoju
 • optymalna kosztowo sekwencja planu produkcji
 • optymalny kosztowo plan przezbrojeń
 • optymalna liczba i koszty pracowników
 • idealna organizacja służb utrzymania ruchu
 • idealney layout i organizacja logistyki
 • wielkość partii kanban i wydajność logistyki
 • analiza efektywności finansowej nowych inwestycji
 • analiza ryzyka dla wdrażanych rozwiązań
 • wykorzystanie sztucznej inteligencji do szybkiego rozwiązywania problemów i poprawy rentowności
 • ... i wiele innych


Analizowane problemy i dylematy decyzyjne można dowolnie zmieniać, edytować i dobierać ich logikę działania, a wyniki eksperymentów symulacyjnych wyświetlać na platformach Power BI - dokładnie tak jak dzieje się to w rzeczywistości.

Witness-Simulation-3.JPG

Symulacje procesów Ciągłych i Dyskretnych

Modeluj i symuluj bez najmniejszego problemu w jednym narzędziu procesy dyskretne razem z procesami ciągłymi by rozwiązać najbardziej zawiłe problemy biznesowe:

 • dowolne linie produkcji seryjnej

 • dowolne gniazda montażowe

 • procesy intra-logistyki AMR/AGV

 • magazyny

 • drogi transportowe

 • lotniska

 • procesy i instalacje chemiczne

 • elektrownie

 • rurociągi, rzeki i strumienie

 • sklepy, banki, szpitale

 • służby ratunkowe i wojskowe
 • ... i setki innych 

Witness daje unikalną możliwość dowolnego definiowania w jednym modelu przepływu i magazynowania zarówno obiektów ciągłych (np. płyny) jak i pojedynczych zdarzeń (np. transport, przetwarzanie części) przy dowolnie zadanych parametrach i sekwencjach zdarzeń.

Szybkie modelowanie 2D - 3D - VR

Szybko i efektywnie modeluj skomplikowany layout i logikę procesu produkcji w trybie 2D nie tracąc czasu na zabawę w wizualne efekty specjalne.

Jednym kliknięciem klawisza przejdź do widoku 3D lub VR i zaprezentuj wyniki swojej pracy klientowi lub przełożonemu. 

Korzystając z zaawansowanej technologii VR przejdź się po działającej linii produkcyjnej, porcie lotniczym, centrum logistycznym lub handlowym tak jakbyś był tam osobiście i oceń ich funkcjonowanie zanim jeszcze wydasz pieniądze na inwestycje :)

WITNESS VR i Quick3D™ opracowany we współpracy z Virtalis Visionary Render generuje najwyższej jakości wirtualne środowisko graficzne VR dla profesjonalistów w oparciu o aktywną technologię wyświetlania obrazu, dzięki której możesz zanurzyć się w sam środek modelowanego procesu.

Witness-Simulation-5.JPG

Prosty język programowania o nieograniczonych możliwościach

Nie musisz być informatykiem by zaprogramować logikę sterującą pracą modelu. Witness pozwala łatwo sterować symulacją dzięki prostym komendom zawartym w obiektach. 

Bardziej złożone struktury logiczne możesz zaprogramować korzystając z intuicyjnego języka Akcji zrozumiałego nawet dla laika.

WITNESS odczyta także zewnętrzne źródła komend pisane przez profesjonalistów w takich językach jak C++, C#, VB.net, Java, Python, Javascript itd.

Interfejs wymiany danych

_____

Użytkownicy mają pełny otwarty dostęp do zapisu i wczytania danych z popularnych źródeł danych biznesowych (Microsoft Excel, CSV, CAD, id.) oraz innych stacjonarnych baz danych i serwerów działających w chmurze.

Możemy wykorzystywać bieżące dane z firmy w każdej fazie pracy z modelem począwszy od jego tworzenia, walidowania, aż do prowadzenia eksperymentów optymalizacyjnych.

Inteligencja Biznesowa 4.0

Zajrzyj do niedostępnych dla innych informacji w sercu symulacji, by korzystając z wbudowanych wykresów i wskaźników doskonałości udzielić właściwej odpowiedzi na kluczowe pytania stawiane przez klientów, przełożonych czy udziałowców.

Masz unikalną możliwość modelowania w jednym programie w różnych trybach 2D-3D-VR w zależności od własnych preferencji, możliwości komputera lub celu symulacji.

Tryb Witness 2D jest niezastąpiony jeżeli zależy nam na szybkiej i dokładnej analizie złożonych procesów przy których grafika 3D może utrudnić obserwację, spowalniać analizę i optymalizację procesu. Tryb 2D staje się jedyną sensowną alternatywą w sytuacji kiedy dysponujemy zwykłym komputerem biurowym bez drogiej karty graficznej, na którym symulacja dużej liczby obiektów 3D czy VR staje się problematyczna lub wręcz niemożliwa. 

Tryb Witness 3D
przyda się do końcowej prezentacji trójwymiarowych efektów symulacji dla laików.

Tryb Witness VR to obecnie najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane z dostępnych na rynku profesjonalnych narzędzi symulacyjnych, idealne do bezbłędnego projektowania i uruchamiania nowych inwestycji.

W każdym z trybów pracy, jednym kliknięciem prześlesz wyniki symulacji do programu MINITAB, Excela lub innych platform analitycznych stosowanych w Twojej organizacji.

Szybko przekonasz się, że WITNESS to idealne narzędzie do prowadzenia PREDYKTYWNYCH ANALIZ BIZNESOWYCH nieodzownych w testowaniu zmian i projektowaniu nowych inwestycji w Fabryce 4.0 generacji.
Witness-Simulation-41.JPG
Witness-Twinn-Dashboard-1.jpg
Witness-Simulation-7.JPG

Wielowątkowość

WITNESS wpiera prowadzenie równolegle wielu eksperymentów symulacyjnych wykorzystując w pełni możliwości jakie oferują współczesne procesory wielordzeniowe.

Wielokrotnie krótszy czas oczekiwania na wyniki eksperymentów symulacyjnych umożliwia podłączenie Witness do biznesowych platform analitycznych podejmujących decyzje on-line.

Właściwość ta jest szczególnie cenna dla użytkowników analizujących rozbudowane modele logistyczne z dużą ilością obiektów i szerokim wachlarzu zmiennych symulacyjnych.

Wymagania Systemowe

_____

WITNESS Horizon został tak zaprojektowany by uruchomić się na wszystkich systemach PC działających z systemem Windows 7 i nowszymi. Do prowadzenia zaawansowanych analiz i symulacji biznesowych wystarczy Państwu zwykły laptop biurowy.

Jeżeli chcemy korzystać z pełnych możliwości graficznych oprogramowania to należy spełnić poniższe minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel® lub AMD® - Zegar procesora 2GHz (rekomendowane wartości wyższe)
 • Systemy Windows: Windows 11, Windows 10,Windows 8.1*, Windows 8, Windows 7 SP1, Windows Vista SP2, Windows Server 2012 R2*, Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2 SP1
 • Pamięć: 2GB RAM (>4GB zalecane)
 • SSD/Dysk Twardy: 1GB wolnego miejsca
 • Ekran: rozdzielczość 1024x768 (zalecana wyższa)
 • Karta graficzna: WITNESS podczas pracy w trybach 3D i VR wymaga akceleratora karty graficznej. Firma Lanner rekomenduje stosowanie kart graficznych NVIDIA na których testowano i rozwijano zaawansowane funkcje WITNESS 3D i WITNESS VR. Inne karty graficzne mogą być również stosowane. Zalecane rozszerzenia to NVIDIA GeForce© z co najmniej 2GB  RAM lub seria NVIDIA® Quadro® dla uzyskania optymalnych efektów. Ponieważ rynek kart graficznych ciągle się rozwija w razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym biurem.
 • USB: program WITNESS może być instalowany z pendrive USB lub ściągnięty z  MyLanner Support Portal. Wejście USB jest wymagane przy zabezpieczeniu sprzętowym za pomocą klucza USB.


*  Dla Windows 8.1 i Windows Server 2012 należy zainstalować następujące dodatki - April 2014 Update (see KB 2919355) oraz Servicing Stack Update (see KB2919442).d (32 & 64 bit)

Uwaga - WITNESS Horizon nie będzie działał w systemie Windows XP i starszych. Istnieje możliwość zainstalowania poprzednich wersji Witness działających pod Windows XP i starszymi systemami operacyjnymi z serwisem maintenance ograniczonym jedynie do obsługi WITNESS, gdyż firma MicroSoft udziela wsparcia tylko dla systemu Windows7 i nowszych.