Witness w Kongsberg Automotive

Firma Kongsberg Automotive, dynamicznie rozwijający się producent wyposażenia i akcesoriów wnętrza dla większości znanych marek samochodów na całym świecie, zakupiła symulację Witness Horizon do projektowania linii technologicznych w nowo otwieranych centrach produkcyjnych.

Umowa licencyjna zwarta pomiędzy firmami AMC i Kongsberg Automotive daje okazję do wykorzystania najnowszego narzędzia symulacyjnego WITNESS Horizon przy prowadzeniu zaawansowanch analiz procesowych na poziomie INDUSTRY 4.0 .

 

AMC ma przyjemność współpracować z firmą Kongsberg Automotive w Pruszkowie już od ponad 10 lat. Na początku doskonaliliśmy wspólnie procesy produkcyjne wdrażając proste narzędzia L6Sigma typu 5S czy SMED, przechodząc stopniowo wraz z rozwojem technologii i wymagań rynku do najbardziej zaawansowanych rozwiązań opartych na technologiach predyktywnych Witness Horizon.

Ciągły rozwój fabryki Kongsberg Automotive w Puszkowie k/Warszawy, zatrudniającej ponad 1000 osób, zakłada inwestycje na poziomie 250mln PLN nie tylko w infrastrukturę i nowe linie technologiczne, ale również w nowoczesne narzędzia do analizy i sterowania procesami zachodzącymi w firmie.

 

 

W czasie postępującej szybko rewolucji przemysłowej nie da się zbudować innowacyjnej firmy, w której wdrażanie najnowszych technologii nie idzie w parze ze stosowaniem najnowszych narzędzi do projektowania i doskonalenia procesów. Szefowie działów inżynieryjnych d/s nowych wdrożeń Kongsberg Automotive doskonale zdają sobie sprawę, że każda innowacyjna technologia niesie za sobą ryzyko ogromnych strat z powodu niedokładnych analiz wdrożeniowych charakterystycznych dla projektów realizowanych wg. starych metod bez użycia symulacji.

Dziś na rynku przewagę zdobywa ten, kto opracuje i uruchomi nowe rozwiązania wykorzystując natychmiast 100% ich możliwości, a nie dopiero po kilku miesiącach czy latach kosztownego procesu ciągłego doskonalenia. 

Jak pokazuje doświadczenie naszych klientów symulacja Witness Horizon sprawdza się w tej roli znakomicie. Kto nie wierzy, niech się sam przekona odwiedzając firmę Kongsberg Automotive w Pruszkowie...