CooperStandard doskonali procesy z Witness

Cooper Standard to globalny dostawca systemów paliwowych, hamulcowych oraz komponentów gumowych i plastikowych w branży automotive z centralą w Novi w stanie Michigan USA zatrudniającą ponad 30000 pracowników w 20 krajach.

Wdrażane obecnie produkty wymagają nowych rozwiązań charakteryzujących się coraz wyższym poziomem zaawansowania technologicznego i ryzykiem biznesowym przy których standardowe metody analizy i doskonalenia procesów nie gwarantują osiągnięcia ambitnych celów w krótkim czasie.


Firma AMC pomogła we wdrożeniu narzędzi WITNESS do symulacji i optymalizacji procesów produkcyjnych w 2 fabrykach Cooper Standard w Polsce w Myślenicach i Częstochowie. W opinii Pana Tomasza Misiowca - szefa projektu symulacyjnego w CS Myślenice – „…duża ilość zmiennych  jakie zamierzaliśmy uwzględnić w symulacji oraz oczekiwana wysoka dokładność analizy dla wielu wariantów produktów skłoniła nasz zespól projektowy do podjęcia ambitnego wyzwania i zamodelowania w Witness całego zakładu produkcyjnego. Jednak dzięki takiemu podejściu wiemy, gdzie jesteśmy, potrafimy zdefiniować miejsca ewentualnych zagrożeń oraz określiliśmy zakres zadań operatorów logistycznych i zdefiniowaliśmy wiele innych problemów operacyjnych”.

 

Zdaniem Pana Kamila Filka, który modelował w Witness procesy planowania produkcji oraz organizacji transportu wewnętrznego, dzięki programowi Witness udało się:

  • zminimalizować poziom niepewności przy wprowadzaniu nowych rozwiązań,
  • stworzyć kilka wariantów rozwiązań projektowanych procesów, decydując się na najlepszy,
  • określić zagrożenia w projektowanych procesach, pokazać ich negatywny wpływ na otoczenie, a następnie wyeliminować je przed ostatecznym wdrożeniem,
  • zweryfikować proponowane rozwiązania w bardzo krótkim czasie, doprowadzając do przyspieszenia procesu podejmowania decyzji.

 

Podsumowując efekty pracy z  Witness z perspektywy czasu kilku tygodni Pan Kamil Filek przyznaje, że „… początkowo podchodziliśmy z rezerwą do symulacji i zdecydowaliśmy się, aby przetestować narzędzie do symulowania procesu logistycznego. Witness sprawdził się bardzo dobrze i dał nam odpowiedź na nurtujące nas pytania. Dzięki symulacjom usprawniliśmy projekt ustawienia maszyn na nowej powierzchni produkcyjnej i rozwinęliśmy w pełni koncept wewnętrznej logistyki przy użyciu małego pociągu.”

 Follow article in english