Cyfrowy Bliźniak w planowaniu

Symulacja predykcyjna i cyfrowe bliźniaki są najczęściej wykorzystywane do maksymalizacji zwrotu z inwestycji przy nowych projektachAle równie dobrze możemy wykorzystywać je do podejmowania lepszych doraźnych decyzji operacyjnych, tym bardziej, gdy presja rynku związana z inflacją i zakłócenia łańcuchów dostaw sprawiają, że planowanie operacyjne staje się coraz trudniejsze.

Cyfrowe bliźniaki predykcyjne to dynamiczne reprezentacje cyfrowe, które pomagają zoptymalizować wydajność zasobów i procesów, dzięki czemu są stanie pomóc w osiąganiu lepszych wyników biznesowych. Oto 4 operacyjne przypadki użycia naszej aplikacji Witness Horizon, które usprawniają planowanie, zapewniają oszczędności i pomagają organizacji dostarczać większą wartość.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak czerpać korzyści z rewolucji cyfrowej podnosząc organizację pracy na zupełnie inny poziom to zapraszamy do przeczytania całego artykułu... 

Przypadek 1 -  Ustalanie wielkości i sekwencji partii produkcyjnych

Jaka jest optymalna wielkość partii i kolejność dla różnych produktów na liniach produkcyjnych? Jeśli masz 5 produktów, czy kolejność produkcji powinna być A, B, E, D, C oparta na czasach przezbrojenia? A może C powinno być pierwszym zleceniem z powodu niższych kosztów? Jaki jest wpływ sekwencji produkcji na rentowność jej różnych kombinacji?

Predykcyjne cyfrowe bliźniaki mogą szybko udzielać odpowiedzi na te pytania przewidując kluczowe wskaźniki KPI.

Na przykład:

  • KPI przepustowość : cyfrowy bliźniak może określić, która sekwencja dostarczy najwięcej jednostek na podstawie asortymentu produktów, harmonogramów popytu i czasów zmiany
  • KPI zysk : cyfrowy bliźniak może obliczyć optymalny asortyment produktów na podstawie harmonogramu popytu i względnej rentowności różnych klientów
  • KPI satysfakcja klienta : cyfrowy bliźniak może określić idealny rozmiar i kolejność realizacji zamówień priorytetowych – podczas sekwencjonowania późniejszej produkcji w celu realizacji drugorzędnych wskaźników KPI

Symulacja predykcyjna może również pomóc w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji na podstawie tego, co dzieje się w czasie rzeczywistym. Co zrobić, jeśli pojawi się problem z produktem i nie możemy go natychmiast usunąć? Zmienić produkt? Kontynuować i przerabiać braki? Cyfrowy model procesu pozwoli nam w wolny od ryzyka sposób przetestować wpływ różnych rozwiązań, dzięki czemu możemy przejść do realizacji scenariusza, który zapewnia najlepsze wyniki.

 

Przypadek 2 - Personel i planowanie pracy

Wymagania dotyczące wykorzystania potencjału pracowników są jednym z kluczowych zagadnień w planowaniu operacyjnym pod względem osiągania zakładanej  wydajności i optymalizacji kosztów. Jaki jest więc najlepszy sposób na zarządzanie personelem i strukturą zatrudnienia, aby zapewnić właściwe wyniki, gdy zapotrzebowanie na siłę roboczą zmienia się w czasie?

Symulacja predykcyjna i technologia cyfrowych bliźniaków Witness Horizon pozwala znaleźć szybko odpowiedź na te pytania. Firma Barclays Merchant Services zoptymalizowała swoje operacje call center. Jej centrum obsługuje ponad 20 milionów połączeń rocznie i dzięki Witness wiemy, kiedy i jak dzielić zadania między pracowników aby spełnić wymagania dotyczące poziomu usług i optymalnie zarządzać kosztami.

Modelując operacje call center w naszym predykcyjnym oprogramowaniu do symulacji WITNESS Horizon , zoptymalizowali liczbę pracowników potrzebnych do obsługi połączeń, a także liczbę i czas trwania zmian. Umożliwiło im to zmniejszenie kosztów nadgodzin o od 80 000 do 100 000 funtów rocznie – przy jednoczesnym osiągnięciu celów w zakresie obsługi klienta.

 

Przypadek 3 - Personel i planowanie sukcesji

Symulacja predykcyjna nie tylko pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczących zatrudnienia krótkoterminowego. Ułatwia również średnio i długoterminowe planowanie operacyjne, które ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia ciągłości pracy w kolejnych latach.

Coraz częściej obserwujemy to w sektorach obronnym, energetycznym i jądrowym, gdzie programy rozwoju kompetencji pracowników mogą trwać dziesiątki lat i wymagają wbudowanych skutecznych planów ciągłej sukcesji. Na różnych etapach potrzebne są różne umiejętności, a jeśli nie masz wystarczającej liczby wykwalifikowanych ludzi cała firma może stanąć w obliczu kosztownego ryzyka błędów i opóźnień w realizacji zamówień. W niektórych przypadkach ludzie, których dotyczy ten program jeszcze się nie urodzili !

Symulacja predykcyjna pomaga szczegółowo zrozumieć z dużym wyprzedzeniem, jakich funkcji będziemy potrzebować i kiedy, dzięki czemu już dziś możemy wdrożyć plany sukcesji i rozwoju kompetencji gwarantujące ciągłość operacyjną.

 

Przypadek 4 - Planowanie wydajności i łańcucha dostaw

Symulacja predykcyjna i cyfrowe bliźniaki pomagają również podejmować oparte na dowodach decyzje dotyczące łańcucha dostaw, które zmniejszają ryzyko, optymalizują alokację zasobów i zapewniają większą kontrolę operacyjną.

Świetnym przykładem jest Mars Chocolate North America . Mars posiada 29 linii produktów działających w 6 zakładach w USA z których każda ma inny asortyment produktów i wymagania dotyczące wolumenów produkowanej czekolady. Standardy jakościowe firmy Mars ograniczają możliwość magazynowania długoterminowego co sprawia, że wymagania dotyczące dokładności planowania produkcji znajdują się na najwyższym możliwym poziomie.

Czy przy tak wielu dynamicznych procesach lepiej byłoby wytwarzać wszystkie rodzaje czekolady lokalnie tam, gdzie jest lokalne zapotrzebowanie, czy też wytwarzać je w większych seriach i wysyłać dalej? Korzystając z predykcyjnego modelu symulacyjnego w WITNESS Horizon , Mars przeanalizował wydajność operacyjną w oparciu o różne scenariusze na poszczególnych liniach i lokalizacjach. Pomogło to zdefiniować optymalny sposób pracy w ramach istniejących ograniczeń, jednocześnie identyfikując nieznane wcześniej zagrożenia i podkreślając możliwości znacznych oszczędności kosztów i poprawy wydajności.

 

Chcesz postępować podobnie budując swoją przewagę biznesową za pomocą technologii cyfrowych Witness tak jak robią to najlepsi?

 Jeżeli chcesz wdrożyć w swojej firmie najwyższe standardy biznesowe klasy Smart Industry 4.0 skontaktuj się z nami pisząc na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.