Sonoco doskonali procesy z WITNESS

Sonoco Poland - Packaging Services to globalny wielomiliardowy dostawca opakowań i usług w zakresie łańcucha logistycznego opakowań mający 60 zakładów przemysłowych w 18 krajach, który do projektowania i doskonalenia procesów pakowania wybrał symulację WITNESS Horizon

Ogromnym wyzwaniem w tej dziedzinie biznesu jest szybkie projektowanie i ustawianie linii pakujących tak by sprostać rosnącej liczbie zamówień, które dodatkowo charakteryzują się dużą różnorodnością.

Wraz z grupą pięciu inżynierów procesowych mieliśmy okazję przekonać się, że Witness to narzędzie stworzone do modelowania i analizy tego typu procesów. Zamiast uśrednionych obliczeń w arkuszach kalkulacyjnych możemy szybko zbudować model interesującej nas linii pakującej, dodać zmienne wejściowe i po kilku sekundach ocenić wynik symulacji na ekranie komputera.

Od tej chwili nic nie będzie już takie same, a słowo "pakowanie" nabrało w Sonoco nowego wymiaru... 

 

W branży opakowań mamy do czynienia z wieloma problemami bardzo trudnymi do rozwiązania za pomocą klasycznych analiz obliczeniowych;

  • duża zmienność asortymentu
  • duże wahania zamówień
  • duża zmienność czasów cyklu i taktu linii
  • bardzo krótkie terminy dostaw
  • wymaganie dużej powtarzalności
  • duży nacisk na redukcję kosztów w całym łańcuchu logistycznym

Oprogramowanie symulacyjne Witness pozwala inżynierowi procesu natychmiast zdefiniować optymalny set-up linii tak by proces pakowania przebiegał zgodnie z założonymi kosztami, gwarantując terminowe dostawy i eliminację ryzyka nierentownych zleceń.

 

Jeżeli chcesz wdrożyć w swojej firmie najwyższe standardy biznesowe skontaktuj się z nami pisząc na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.