Cyfrowe technologie w produkcji opon samochodowych i nie tylko

Konkurowanie w zmieniającym się sektorze opon samochodowych wymagać będzie od producentów stosowania elastycznych, inteligentnych i tanich rozwiązań.

Branża produkcji opon samochodowych jak wiele innych przeżywa intensywne zmiany. 

Dziesięć lat temu produkowaliśmy jednoczesnie może kilka różnych rodzajów opon, ale teraz jest ich często kilkadziesiąt by mieć możliwość szybkiego zaspokojenia potrzeb rynku. 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak sobie z tym poradzić zapraszamy do przeczytania całego artykułu...

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
W obliczu problemów związanych z proliferacją SKU, planowaniem produktów i zasobów, realokacją zasobów, przemysł oponiarski potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek inteligentnych, elastycznych i tanich rozwiązań. Technologie cyfrowe mogą rozszerzyć możliwości w branży oponiarskiej, umożliwiając jednocześnie szybkie skalowanie operacji, skrócenie przestojów oraz optymalizację prędkości i jakości produkcji opon.
 

Nowe rozwiązania technologii cyfrowych mogą pomóc producentom w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących projektowania, obsługi i konserwacji produkcji opon.

Jako producent możesz mieć pojęcie o tym, w jaki sposób technologie cyfrowe mogą pomóc w twoich działaniach, ale często nie wiesz od czego zacząć lub jak oddzielić fakty od fikcji, ponieważ wiele niszowych i popularnych firm twierdzi, że oferuje szeroki zakres rozwiązań i korzyści .

Jednak w oparciu o dziesięciolecia doświadczenia i wiedzy Rockwell w branży oponiarskiej zidentyfikował trzy technologie, które mogą mieć znaczący wpływ na produkcję opon: kompleksowy system wykonywania produkcji, dynamiczne bliźniaki cyfrowe oraz analizy dotyczące operacji i sprzętu, który można łatwo opracować i który można łatwo wdrożyć.

Przygotuj swoją produkcję do sukcesu
Nowoczesny system realizacji produkcji (MES) działa podobnie jak cyfrowy kierownik projektu. System ten może dziesięciokrotnie poprawić produkcję, zarządzając złożonością, przy jednoczesnym priorytetowym traktowaniu jakości i wydajności. Zwiększona szybkość, elastyczność i skalowalność są ważniejsze niż kiedykolwiek, gdy napotykasz zmiany w produktach, sile roboczej i łańcuchu dostaw.

Zarządzaj złożonością
Ponieważ zmienia się dostępność łańcucha dostaw i popyt konsumentów, musisz zachować zwinność w najlepszy możliwy sposób. MES może pomóc ci kontrolować, sekwencjonować, monitorować, analizować i dokumentować produkcję opon szybciej i bardziej skutecznie. Umożliwia to utrzymanie produktywności przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby błędów, poprawie identyfikowalności i utrzymaniu standardów do których dążymy w produkcji. Podczas gdy popyt konsumencki spada rośnie równocześnie popyt na samochody ciężarowe z powodu boomu na wysyłkę i dostawy do domu.

Inteligentniejsza praca

Niezależnie od tego, czy zastępujesz doświadczonych operatorów, czy też zatrudniasz pracowników w zakładzie, będziesz potrzebować pracowników do dostarczania opon samochodowych wysokiej jakości, nawet jeśli mają oni minimalne doświadczenie produkcyjne. MES może prowadzić operatorów przez każdy etap procesu produkcyjnego, aby upewnić się, że pracownicy prawidłowo produkują opony zgodnie z projektem.

System ten pozwala kierownikom produkcji zobaczyć dostępność operatora i lepiej dopasować wymagania dotyczące zasobów personelu do wymagań produkcji i wyposażenia, umożliwiając im przenoszenie operatorów tam, gdzie są najbardziej potrzebni. Czasami produkcja przebiega płynnie w kierunku jednego końca linii, ale personel może nie być w stanie dostrzec większego problemu na drugim końcu linii. Kierownik produkcji może następnie szybko dostrzec te nierówności za pośrednictwem MES, a następnie przenieść operatorów w razie potrzeby, aby rozwiązać dany problem.

Poruszaj się szybciej
Wreszcie technologia cyfrowa, taka jak MES, może umożliwić firmom szybsze i bardziej odpowiednie reagowanie na potrzeby rynku. MES może łączyć operacje między zakładami i globalnymi systemami biznesowymi. Daje to personelowi zarządzającemu i produkcyjnemu możliwość korzystania ze spostrzeżeń w czasie rzeczywistym, takich jak bieżące aktualizacje, w celu szybszego i mądrzejszego podejmowania decyzji.

Zobacz cyfrowe bliźniaka
Drugim rozwiązaniem, które może wywrzeć znaczący wpływ na cyfrową produkcję opon, jest cyfrowy bliźniak. Cyfrowy bliźniak to wirtualna replika zasobu fizycznego, która może naśladować jego wydajność. Korzystanie z tego oprogramowania może poprawić sposób wykonywania pracy przez pracowników i pomóc w ewolucji i nadążaniu za szybko zmieniającą się branżą opon.

Dzięki cyfrowemu bliźniakowi możesz cyfrowo projektować, testować i zatwierdzać maszyny i urządzenia - na długo przed zakupem nowego sprzętu lub zwiększeniem siły roboczej. Na przykład możesz stworzyć bliźniaka cyfrowego maszyny do produkcji opon i zastosować do niego fizykę, aby dynamicznie sprawdzić, czy działa ona zgodnie z oczekiwaniami w różnych warunkach. Dzięki temu można wirtualnie uruchomić komputer przed wdrożeniem go na miejscu, unikając kosztownych problemów z integracją w ostatniej chwili, które opóźniają uruchomienie.

Możesz także cyfrowo odtworzyć cały obiekt. Możesz wizualizować magazyn opon i symulować przepływy pracy, aby poprawić przepływ materiałów na linie i zmniejszyć PWT. Wynik? Magazyn optymalnie skonfigurowany do realizacji zamówień tak szybko, jak to możliwe.

Wartość cyfrowego bliźniaka wykracza poza fazę rozruchu. Nadal może pomóc w optymalizacji ogólnej produkcji. Cyfrowy bliźniak może zapewnić szkolenie w bezpiecznym, wirtualnym środowisku, umożliwiając operatorom nauczenie się, jak prowadzić produkcję w idealnym stanie. Wartość cyfrowego bliźniaka nie kończy się na etapie uruchamiania!

Cyfrowy bliźniak może być również wykorzystany do prowadzenia konserwacji. Technik może przejrzeć cyfrową kopię maszyny w środowisku rzeczywistości rozszerzonej (AR), aby szybko ją zdiagnozować. Następnie mogą otrzymać cyfrowe instrukcje dokładnej i szybkiej naprawy.

Jeden z głównych producentów opon był w stanie wykorzystać to oprogramowanie do symulacji do zidentyfikowania wąskich gardeł w projekcie magazynu końcowego, który zmniejszył jego pojemność o 25%. Następnie system został przeprojektowany w oparciu o symulację, co ostatecznie pozwoliło zaoszczędzić 4 mln USD.

Odkryj nieznane
Prawda jest taka, że ​​czasami nie wiesz, czego nie wiesz. Wdrożenie analiz w symulacyjnych pozwala ujrzeć bardziej wydajne rozwiązania drzemiące często w obecnych systemach produkcyjnych.

Skalowalne oprogramowanie analityczne może pobierać surowe dane z obecnych systemów i przekształcać je w przydatne informacje dla operatorów, techników i kierowników produkcji. Ale to oprogramowanie musi mieć wstępnie przygotowane narzędzia, które pozwalają szybko budować modele w celu integracji zasobów hali produkcyjnej i analizowania danych.

Oprogramowanie analityczne do produkcji opon może łączyć dane produkcyjne, zapisy opon i inne informacje, aby pomóc zidentyfikować przyczynę problemów, takich jak problemy z jakością. Oprogramowanie może pomóc producentom opon odkryć różnice, które mogą wystąpić między różnymi operatorami, formami i maszynami.

Z drugiej strony analityka predykcyjna może pomóc poprawić czas sprawności krytycznych zasobów, takich jak wytłaczarki, miksery i maszyny do produkcji opon. To oprogramowanie gromadzi dane maszynowe, aby poznać typowe wzorce poprzedzające awarie produkcyjne i ostrzegać o problemach podczas przyszłej produkcji. Problemy można następnie rozwiązywać proaktywnie, zanim spowodują nieplanowane przestoje na liniach produkcyjnych.

Ponadto funkcjonalność symulacyjna może pomóc zminimalizować przestoje, skrócić czas i pieniądze wydawane na niepotrzebne naprawy.

Zdobądź nasze Rozwiązania cyfrowe, które zostały już sprawdzone w branży oponiarskiej i pomogły naszym klientom zaoszczędzić czas i wysiłek. Są gotowe do użycia, a nawet mogą zacząć oferować wartość w kilka minut. Technologie takie jak MES, cyfrowe bliżniaki i zaawansowane analizy mogą być wdrażane w spójny i znormalizowany sposób w jednym lub wielu zakładach.

by BILL SARVER, SENIOR CONSULTANT, GLOBAL AUTOMOTIVE, ROCKWELL AUTOMATION