AMC sygnatariuszem Forum Wymiany danych SMS

AMC systematycznie rozwija swoją działalność także w branży lotniczej, koncentrując się głównie na kwestiach związanych z poprawą przepustowości poszczególnych elementów infrastruktury portów lotniczych oraz likwidacją tzw. „wąskich gardeł”, a także na problemach dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym – Safety Management System.

 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zapraszamy do przeczytania całego artykułu... 

 

Przedstawiciele AMC uczestniczą w corocznych Konferencjach Bezpieczeństwa  w Lotnictwie Cywilnym oraz w warsztatach SMS organizowanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Podczas KB w 2019 roku AMC przedstawiła prezentację swojej unikatowej w skali światowej aplikacji na smartfony, stanowiącej nowoczesne narzędzie do zarządzania SMS’em na lotniskach w ramach programu Port Lotniczy 4.0.    

W marcu bieżącego roku AMC przystąpiła do Porozumienia Forum Wymiany Danych SMS z 15 stycznia 2020 roku, stanowiącego kolejny element Kultury Bezpeczeństwa. Główną ideą tego Porozumienia jest zgodnie z przyjętym przez jego sygnatariuszy stanowiskiem „…wymiana istotnych informacji dotyczących badania zdarzeń lotniczych, zidentyfikowanych zagrożeń i działań następczych,  w celu przeprowadzenie pełnego badania zdarzenia lotniczego, a które wymaga wymiany informacji pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami biorącymi udział  w zdarzeniu”. Przekazywane  w ramach Porozumienia dane wykorzystywane będą z pełnym zachowaniem zasad Kultury Sprawiedliwego Traktowania – Just Culture – wyłącznie w celu poprawy stanu bezpieczeństwa w polskim lotnictwie cywilnym.

Wspomniana powyżej aplikacja AMC może stanowić ważne narzędzie do przekazywania informacji dotyczących SMS.

Jeżeli chcesz poprawiać bezpieczeństwo operacji lotniczych wykorzystując nowoczesne rozwiązania cyfrowe to zapraszamy do kontaktu...

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.