Teleplan i Witness - idealne połączenie służące środowisku

Współczesny świat stoi przed wyzwaniem jak poradzić sobie z negatywnymi skutkami szybkiego rozwoju technologicznego. Jednym z rozwiązań jest odzyskiwanie i regeneracja komponentów ze zużytych urządzeń elektronicznych tak by móc je wielokrotnie wykorzystywać. 

Teleplan to jeden ze światowych liderów w dziedzinie regeneracji elektroniki użytkowej, który do optymalizacji procesów wykorzystuje symulację WITNESS HRIZON. Współpracuje z największymi producentami sprzętu elektronicznego na całym świecie regenerując setki milionów pamięci masowych dla klientów w 120 krajach na wszystkich kontynentach. 

Technologia symulacyjna Witness Horizon to nie tylko biznes, ale działalność służąca realnej poprawie jakości naszego życia poprzez zmniejszenie zanieczyszczania środowiska odpadami. 

 Jeżeli masz ochotę poznać efekty naszego wdrożenia to zapraszamy do przeczytania całego artykułu. 

Tak właśnie wygląda Rewolucja Przemysłowa 4.0 w praktyce... 

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba urządzeń elektronicznych używanych na świecie jest większa od liczby ludzi. Bez procesów regeneracji zużytych urządzeń utonęli byśmy pod pokładem starej elektroniki tym bardziej, że producenci prześcigają się w oferowaniu klientom coraz to nowszych serii produktów w coraz to krótszych odstępach czasu. Generuje to ogromne ilości sprzętu zwracanego z runku, którey wymaga ponownego przetworzenia.

 

Wyzwania:

  • Teleplan obsługuje zdarzenie serwisowe dla elektroniki co 1.2 sekundy
  • 26 milionów urządzeń regenerowanych rocznie
  • 1 na 3 telefony komórkowe na świecie będzie wymagał naprawy w ciągu 15 miesięcy użytkowania
  • Teleplan zapewnia obsługę po sprzedażową dla 5,4 miliarda klientów ( 78% populacji Ziemi )   

 

Za pomocą symulacji Witness specjaliści firmy TELEPLAN są w stanie szybko zamodelować i przetestować działanie procesów regeneracyjnych bez konieczności zatrzymywania procesu produkcji do prowadzenia testów.

Przy okazji zmniejszono ryzyko podejmowania nietrafnych decyzji skutkujących koniecznością wprowadzania pilnych zmian na nowo uruchomionych procesach. 

 

 Osiągnięte wyniki:

  • 6 specjalistów z kompetencjami Fabryki 4.0 generacji
  • zamodelowane kluczowe procesy regeneracji
  • wdrożona predyktywna analiza symulacyjna
  • zdefiniowane optymalne ilości i miejsca dowozu komponentów
  • optymalna obsada stanowisk operatorskich
  • poprawa rentowności procesów 

 

Odpowiedzmy sobie sami na pytanie, czy nie lepiej dzięki WITNESS osiągać takie wyniki od razu, czy po kilku miesiącach, a może i latach  "ręcznych" eksperymentów na działającym procesie? 

 

Jeżeli chcesz wdrożyć w swojej firmie najwyższe standardy biznesowe klasy 4.0 skontaktuj się z nami pisząc na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l