BWI wdraża globalnie Witness Horizon

Jest nam niezmiernie miło,  że Centrum Techniczne firmy BWI w Krakowie zakupiło pakiet licencji globalnych symulacji Witness Horizon - wiodącej aplikacji do symulacji i doskonalenia procesów w branży samochodowej. 

Dzięki aplikacji Witness Horizon nowoprojektowane procesy produkcji zawieszeń i amortyzatorów hydropneumatycznych dla najbardziej wymagających klientów  takich jak Porsche są od tej pory walidowane i testowane za pomocą symulacji, tak by podczas uruchomienia produkcji od razu osiągać założone wskaźniki wydajnościowe i kosztowe. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak możesz osiągnąć to samo to zapraszamy do przeczytania całego artykułu... 

Zespół doskonałych inżynierów

W Centrum Technicznym BWI w Krakowie pracuje 460 osób w tym ponad 360 inżynierów obsługujących globalne projekty grupy BWI dla własnych zakładów produkcyjnych jak i klientów zewnętrznych. Szeroki zakres działań obejmuje:

- opracowanie koncepcji wyrobu i prowadzenia projektu do momentu wdrożenia do produkcji

- budowę prototypów i prowadzenie testów laboratoryjnych

- definiowanie procesu produkcyjnego dla zakładów grupy BWI rozsianych po całym świecie

- współudział w tworzeniu koncepcji maszyn oraz linii produkcyjnych

- nadzór nad budową oraz nowymi uruchomieniami w firmie klienta

- rozwiązywanie problemów jakościowych

- ciągły rozwój i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań dla branży motoryzacyjnej

 

Rola aplikacji Witness Horizon

Aby sprostać tak dużym wymaganiom projektanci i inżynierowie procesowi potrzebują sprawdzonych rozwiązań klasy światowej pozwalających na szybkie definiowanie doskonałych rozwiązań tak by podczas uruchomienia nowy proces osiągał od razu zakładane wskaźniki doskonałości i generował maksymalne zyski.

Witness Horizon to zaawansowana, a jednocześnie łatwa do stosowania aplikacja pozwalająca na tworzenie cyfrowych modeli procesów produkcyjnych w celu ich szybkiego testowania i doskonalenia bez potrzeby budowania prototypów lub makiet kartonowych. Wykorzystany w Witness interfejs użytkownika oparty jest na znanej wszystkim metodyce Lean Manufacturing co sprawia, że od razu projektujemy procesy zgodnie z logiką Lean, a tym samym cały proces definiowania i eliminowania potencjalnych wąskich gardeł jest łatwy do zrozumienia, analizowania i doskonalenia zarówno przez projektanta jak i klienta końcowego.

To właśnie ta cecha Witness Horizon sprawia, że finalne rozwiązanie definiowane jest szybko i daje gwarancję udanego wdrożenia, bez konieczności ciągłych poprawek tzw. Kaizen Muda, czyli konieczności uruchamiania zespołów Kaizen na nowo uruchamianych liniach produkcyjnych w celu eliminacji błędów projektowych.

 

Modelowe wdrożenie narzędzia symulacyjnego

Witness Horizon to aplikacja symulacyjna, którą z łatwością opanuje każdy inżynier procesowy bez potrzeby posiadania zaawansowanych kompetencji na poziomie programisty. Cały proces wdrożenia jest prosty i sprawdzony w setkach firm produkcyjnych na całym świecie.

1. Zdefiniowanie zespołu symulacyjnego w zależności od potrzeb i obszaru działania firmy

2. Przeprowadzenie szkoleń z podstawowej obsługi aplikacji oraz zasad tworzenia i analizowania cyfrowych modeli procesów

3. Wybranie projektu pilotażowego i przeprowadzenie cyfrowej analizy za pomocą Witness

4. Potwierdzenie wysokiej efektywności zdefiniowanych rozwiązań na poziomie parametrów wydajnościowych i kosztowych

5. Certyfikacja i dołączenie do społeczności Witness Horizon

6. Korzystanie z możliwości prowadzenia zaawansowanych analiz optymalizacyjnych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji w chmurze obliczeniowej Witness io.

 

 

Jeżeli chcesz wdrożyć w swojej firmie najwyższe standardy biznesowe klasy Smart Industry 4.0 skontaktuj się z nami pisząc na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.