APLIKACJE SMART INDUSTRY 4.0

SMED Cyfrowa Optymalizacja

SMED cyfrowa optymalizacja przezbrojeń

Witness SMED Analyzer to wszechstronna i intuicyjna aplikacja klasy Smart Industry do prowadzenia wirtualnych analiz i symulacji różnych scenariuszy przezbrojeń linii produkcyjnych w wymagającym środowisku biznesowym.

SMED Analyzer został zaprojektowany tak by każdy inżynier procesu bez specjalistycznej wiedzy z zakresu modelowania procesów biznesowych był w stanie korzystać z przewagi jakie dają nowoczesne narzędzia analityczne w formie symulacji.

Niezrównana efektywność tego rozwiązania sprawia, że w czasie kilkunastu minut możemy przeprowadzić dziesiątki eksperymentów SMED bez potrzeby zatrzymywania procesu i angażowania personelu do udziału w wielodniowych kosztownych warsztatach, co samo w sobie jest przyczyną wielu problemów dla planistów i kierowników produkcji.

Praca z Aplikacją

Podczas analizy i testowania różnych wariantów przezbrojenia nie musimy zatrzymywać linii produkcyjnej i w jakikolwiek sposób zaburzać procesu produkcji;

 1. Dokonujemy obserwacji przezbrojenia notując czasy operacji

 2. Wprowadzamy dane do tabeli

 3. Tworzymy layout procesu

 4. Planujemy rożne scenariusze przezbrojeń

 5. SMED Symulator wykonuje eksperymenty symulacyjne

 6. Śledzimy osiągane wyniki

 7. W czasie 60 minut definiujemy najlepszą procedurę SMED gwarantującą najkrótszy czas przezbrojenia i optymalną efektywność pracowników


Cyfrowy symulator przezbrojenia jest tak pomyślany by można było szybko symulować dowolne konfiguracje przezbrojeń niezależnie od branży czy stopnia złożoności.

SMED-Symulator-Lpt.png
Transystem.JPG

Korzyści ze stosowania Witness SMED Analyzer

Witness SMED Analyzer wprowadza zupełnie nową jakość w pracy inżynierów doskonalenia procesu i zasadach pracy zespołów KAIZEN.

 • Definiowanie najlepszego rozwiązania SMED trwa kilkanaście-kilkadziesiąt minut zamiast wielu tygodni i miesięcy testów na realnym procesie

 • Nie zatrzymujemy linii produkcyjnej do testowania nowych rozwiązań

 • Brak problemów z planowaniem

 • Brak konieczności zajęć SMED w dni wolne od pracy

 • Możliwość bezpiecznego testowania efektów potencjalnie "ryzykownych" pomysłów

 • Szybkie i skuteczne szkolenie nowych pracowników 

 • Nieporównanie większa efektywność szkoleniowa i operacyjna

 • Najlepsza z możliwych relacja kosztów do wynikówWysoka wydajność

Witness SMED Analyzer korzysta z potężnego silnika symulacyjnego Witness Horizon i umożliwia prowadzenie eksperymentów symulacyjnych w metodyce SMED bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupu licencji specjalistycznego oprogramowania symulacyjnego, drogich komputerów i specjalistycznych szkoleń.

Czas prowadzenia eksperymentów symulacyjnych jest bardzo krótki, wielokrotnie krótszy i tańszy niż prowadzenie takich samych testów na liniach produkcyjnych.

Dzięki aplikacji SMED Analyzer możemy przeprowadzić dziesiątki i setki eksperymentów dla różnych wariantów organizacji pracy operatorów podczas przezbrojenia, na które nie możemy sobie pozwolić w normalnych warunkach lub zwyczajnie brak nam zasobów i czasu na testy na "żywym" procesie.
Witness-Simulation-7.JPG

Wymagania Systemowe

_____

SMED Analyzer został tak zaprojektowany by uruchomić się na wszystkich systemach PC działających z systemem Windows 7 i nowszymi. Do prowadzenia zaawansowanych analiz i symulacji biznesowych wystarczy Państwu zwykły laptop biurowy.

Jeżeli chcemy korzystać z pełnych możliwości graficznych oprogramowania to należy spełnić poniższe minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel® lub AMD® - Zegar procesora 2GHz (rekomendowane wartości wyższe)
 • Systemy Windows: Windows 10, Windows 8.1*, Windows 8, Windows 7 SP1, Windows Vista SP2, Windows Server 2012 R2*, Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2008 SP2, Windows Server 2003 SP2
 • Pamięć: 4GB RAM (zalecane 8GB i więcej)
 • SSD/Dysk Twardy: 1GB wolnego miejsca ( zalecany SSD )
 • Ekran: rozdzielczość 1024x768 (zalecana wyższa)
 • Karta graficzna: WITNESS podczas pracy w trybach 3D i VR wymaga akceleratora karty graficznej. Firma Lanner rekomenduje stosowanie kart graficznych NVIDIA na których testowano i rozwijano zaawansowane funkcje WITNESS 3D i WITNESS VR. Inne karty graficzne mogą być również stosowane. Zalecane rozszerzenia to NVIDIA GeForce© z co najmniej 4GB  RAM lub NVIDIA® Quatro dla uzyskania optymalnych efektów. Ponieważ rynek kart graficznych ciągle się rozwija w razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym biurem.
 • USB: program WITNESS może być instalowany z pendrive USB lub ściągnięty z  MyLanner Support Portal. Wejście USB jest wymagane przy zabezpieczeniu sprzętowym za pomocą klucza USB.


*  Dla Windows 8.1 i Windows Server 2012 należy zainstalować następujące dodatki - April 2014 Update (see KB 2919355) oraz Servicing Stack Update (see KB2919442).d (32 & 64 bit)

Uwaga - WITNESS Horizon nie będzie działał w systemie Windows XP i starszych. Istnieje możliwość zainstalowania poprzednich wersji Witness działających pod Windows XP i starszymi systemami operacyjnymi z serwisem maintenance ograniczonym jedynie do obsługi WITNESS, gdyż firma MicroSoft udziela wsparcia tylko dla systemu Windows7 i nowszych.